AKO ODSTRÁNIŤ VNÚTORNÉ ODKAZY vo wordpress

AKO ODSTRÁNIŤ VNÚTORNÉ ODKAZY vo wordpress

Všetci vieme, aké dôležité sú interné odkazy z pohľadu používateľa aj pre to, aby sa vaša stránka lepšie umiestnila v službe Google.

Možno však budete občas chcieť interné odkazy odstrániť. Aj keď je proces vo WordPress pomerne jednoduchý, ťažšou časťou môže byť zistenie, či máte interné odkazy, ktoré je v prvom rade potrebné odstrániť!

Dnes vám ukážem, prečo možno budete chcieť odstrániť alebo zmeniť niektoré svoje interné odkazy, ktoré vám pomôžu z hľadiska SEO. Ukážem vám tiež, ako to urobiť manuálne prostredníctvom WordPress alebo automatizovaným spôsobom.

PREČO ODSTRÁNIŤ VNÚTORNÉ ODKAZY?
Interný odkaz je spôsob, ako Googlu povedať presné kľúčové slovo, pre ktoré chcete, aby bol článok v službe Google ohodnotený. Môžete to urobiť tak, že ukotvený text zahrnie kľúčové slovo, ktoré by podľa vás malo byť hodnotené.

Ak blogujete dlhší čas, možno si uvedomíte, že nakoniec získate viac článkov s podobnou témou a že ste vytvorili podobné interné odkazy na iný obsah! Toto sa nazýva kanibalizácia kľúčového slova a môže spoločnosti Google sťažiť určenie, ktoré z vašich článkov by mali zaradiť.

Ak ste sa videli, že ste pre kľúčové slovo v skutočnosti nikdy nemali hodnotenie, hoci ste napísali skvelý článok a optimalizovali ho dobre, dôvodom môže byť kanibalizácia kľúčového slova a mätúce interné odkazy.

Odpoveď na riešenie tohto problému je dvojaká. Najskôr články skombinujte, jeden z nich odstráňte alebo jeden z nich optimalizujte pre iné kľúčové slovo.

Po druhé, mali by ste odstrániť alebo zmeniť „zlé“ interné odkazy, ktoré by mohli byť pre spoločnosť Google mätúce. Napríklad, ak máte niekoľko rôznych vnútorných odkazov s ukotveným textom „research klíčových slov“ odkazujúcich na rôzne články, mali by ste zmeniť interné odkazy tak, aby smerovali na správny článok, ktorý chcete zaradiť.

AKO RUČNE ODSTRÁNIŤ ODKAZY?
Ručné odstránenie interných odkazov vo WordPress nie je také ťažké. Stačí upraviť príspevok, z ktorého chcete odstrániť odkaz, zvýrazniť ukotvený text, ktorý chcete odstrániť, a potom kliknúť na ikonu „zrušiť prepojenie“.

Prípadne môžete kliknúť na ikonu ceruzky a upraviť existujúci odkaz na inú adresu URL.

AKO POUŽÍVAŤ ODKAZ ŠÍPANE, ABY STE POMOHLI ODSTRÁNIŤ VNÚTORNÉ ODKAZY?
Ako však zistíte, že máte „zlé“ odkazy a existuje spôsob, ako to ešte rýchlejšie a ľahšie urobiť? Tu prichádza na rad Link Whisper.

Ak máte veľkú webovú stránku (alebo pravdepodobne aj malú), neexistuje spôsob, ako by ste si mohli spomenúť z vrchu svojej hlavy, ak boli všetky vaše interné odkazy vykonané správne. Je možné, že ste sa náhodou dostali k nesprávnemu článku?

WordPress nemá rýchly spôsob, ako skontrolovať, kam smerujú všetky vaše interné odkazy, ale Link Whisper áno.

Ak sa chcete ubezpečiť, že konkrétny článok má všetky „dobré“ interné odkazy, ktoré na neho odkazujú, jednoducho vytiahnite stránku so správami a rozbaľte „prichádzajúce interné odkazy“ alebo „výstupné interné odkazy“.

No Comments

Post A Comment