Prečo by som mal registrovať stránku do katalógov?

Prečo by som mal registrovať stránku do katalógov?

Katalóg webových stránok  v podstate slúži ako katalóg odkazov zoradených podľa relevantných tém. V skorších časom, keď vyhľadávacie stroje neboli tak populárne, adresáre slúžili ako hlavná metóda hľadania relevantných stránok. V dnešnej dobe však vyhľadávače ako Google a Yahoo prevzali  túto úlohu a slúžia i ako hlavné médium, ktoré spája používateľov s tým, čo hľadajú.
Tak prečo by ste mali dokonca zvážiť predloženie vašich stránok na adresároch, najmä keď nie je mnoho ľudí už ich používať?
Na túto otázku je niekoľko odpovedí:
Ak chcete, aby vaše webové stránky boli indexované
Vyhľadávače ako Google a Yahoo posielajú roboty, aby vyhľadali na webe nové stránky, ktoré sa objavujú každý deň. Ak máte novú stránku a chcete, aby vyhľadávacie stroje vedeli o jej existencii, nemohol by byť jednoduchší a lepší spôsob, ako nechať vyhľadávač vedieť, ako to, že ho nájsť prostredníctvom odkazov v rôznych webových adresároch alebo katalógov webových stránok.

 
Jednosmerné odkazy -> Zlepšenie v hodnotení vyhľadávačov
Väčšina zoznamov poskytuje jednosmerné odkazy, čo je výhodné z hľadiska SEO stránky. Vyhľadávacie nástroje dávajú dôležitosť počtu prichádzajúcich odkazov na vašu stránku, keď ich zaradíte na danú pozíciu počas vyhľadávania a jednosmerné odkazy sú považované za cenné viac ako vzájomné prepojenia (odkazy vymenené s inými stránkami). Odkazy na adresári tak môžu pomôcť zvýšiť vaše úsilie v oblasti SEO.

Zacielenie na konkrétne kľúčové slová / frázy
Väčšina adresárov vám umožňuje poskytnúť odkaz na kľúčové slová popisujúce vaše stránky. Nie je ľahké dostať odkazy na vaše stránky s kľúčovými slovami, ktoré chcete a adresáre slúžiť ako najjednoduchšie médium pre získanie takýchto odkazov. Získanie odkazov na cielené kľúčové slová / frázy môže mať vyhľadávače, ktoré uprednostňujú vašu stránku pred ostatnými pri hodnotení pre dané podmienky.

Návštevnosť (nie je výhodou pre väčšinu adresárov)
Nie je veľa adresárov, ktoré by sa mohli pochváliť poskytovaním vašich stránok s návštevnosťou, ktorá by bola stovkami za deň, ale existuje niekoľko adresárov, o ktorých je známe, že poskytujú určitú návštevnosť (aj keď veľmi málo) stránkam v určitých kategóriách.

Registrovanie
do katalógov môže byť časovo náročný proces a nájdenie správnych adresárov, ktoré môžete odoslať, môže vynaložiť dostatok úsilia. Ak chcete ušetriť problémy, môžete použiť službu registrácie do katalógov , aby sa vaše stránky boli vložené do priateľských webových adresárov.