Prečo je WordPress výhodný

Prečo je WordPress výhodný

WordPress je bezplatný OpenSource Content Management System (CMS) založený na PHP a MySQL. Pôvodne bola blogovacia platforma, ktorá sa prvýkrát objavila v roku 2003 a vďaka ľahkému nastaveniu, flexibilite, škálovateľnosti a jednoduchosti použitia sa stala CMS voľbou pre online obchodníkov a malé a stredné podniky.
Odhaduje sa, že až štvrtina všetkých webových stránok používa WordPress.
Tiež sa považuje za mimoriadne výkonný z perspektívy optimalizácie pre vyhľadávače, pretože umožňuje používateľom neustále pridávať obsah a ľahko ho optimalizovať, aby sa dosiahli lepšie výsledky vyhľadávačov.
Začíname s WordPress
Nastavenie WordPress je jednoduché. Je to bezplatný nástroj.
Po dokončení počiatočnej inštalácie sa používateľ môže rozhodnúť, či použije vlastný vstavaný dizajn alebo použije vopred vytvorenú šablónu WordPress. WordPress šablóny sa nazývajú Témy a sú ľahko nastaviteľné.
 
Ak potrebujete na svoju stránku WordPress pridať ďalšiu funkciu, môžete to urobiť rýchlo a jednoducho pridaním vopred pripravených aplikácií s názvom Pluginy WordPress. WordPress Plugin môžete nainštalovať cez administrátorskú oblasť výberom časti zásuvného modulu a pridaním.
.
Výhody použitia WordPress
WordPress je bezplatný nástroj. Ma rýchlu a jednoduchú  inštaláciu.  Existuje veľa dokumentácie o WordPress a existuje veľká, podporná komunita WordPress.
WordPress je veľmi škálovateľný, takže môžete začať s malou stránkou a pridať obsah, a môžete fungovať. Je tiež veľmi flexibilný, takže ho môžete použiť buď na celú vašu webovú stránku, alebo na blogovú sekciu. Blogovanie je dobré pre vyhľadávače v rebríčku vyhľadávania.
Ak potrebujete hotovú, profesionálnu WordPress tému, potom si môžete vybrať služby tvorcov profesionálnych tém. Ak sa rozhodnete používať motív WordPress, uistite sa, že je založený na modernom dizajne a musí byť priateľský pre mobilné zariadenia.
Zatiaľ čo WordPress nemá natívne možnosti elektronického obchodu, ak chcete predávať on-line, musíte pridať doplnky ako napríklad: WooCommerce.
WordPress je ideálny pre marketingových pracovníkov a výrazne odráža perspektívu SEO.
Nevýhody používania WordPress
Existuje veľmi málo nevýhod pri používaní WordPress pre väčšinu firiem. Rovnako ako v prípade všetkých systémov správy obsahu, musíte zabezpečiť a aktualizovať svoj WordPress. Aktualizácie programu WordPress sa robia pomerne často, takže si ich musíte kontrolovať a uistite sa, že aktualizujete program WordPress.
Taktiež, keď začnete rozširovať svoje stránky a pridávať funkčnosť, musíte si byť istí, že vaše pluginy budú aktuálne.
Voľný, ľahko nastaviteľný, rozšíriteľný a SEO priateľský, WordPress je najpopulárnejší CMS pre začínajúce a pokročilé webové stránky a blogy.
Ak potrebujete podporu, je k dispozícii veľká a aktívna komunita, ako aj množstvo dokumento. Ak potrebujete najať podporu, potom existuje konkurenčný trh a náklady na správu WordPressu nebudú vysoké.