Responzívna web stránka

Responzívna web stránka

Chystáte sa vytvoriť novú webovú prezentáciu, alebo nie ste dostatočné spokojný s výkonom svojej existujúcej?
Návštevnosť webov z mobilných zariadení rýchlo rastie. Tomuto trendu sa prispôsobil aj Google. Aby sa vaša webová stránka zobrazovala čo najvyššie vo vyhľadávaní, je potrebné aby boli použiteľné pre mobilné zariadenia. Ak vašej stránke takáto funkcionalita chýba, pravdepodobne ste si všimli prepad vo vyhľadaní.
Kvalitný obsah, rýchle načítanie stránok, jednoduchosť, zrozumiteľnosť a intuitívna orientácia na stránke je podstatná. Google si všíma chovanie návštevníkov stránky. Viac ako 20% prístupov je z mobilných zariadení (mobilné telefóny a tablety). To je už významný počet užívateľov, ktorých by sme mali uspokojiť.
Výsledky vyhľadávania (SERP) sú zásadne ovplyvňované novými požiadavkami Google. Tie sú väčšinou v prospech návštevníkov, a nútia majiteľov stránok k neustálemu zdokonaľovaniu a prispôsobeniu sa moderným požiadavkám.
Responzívna verzia webu – taká, ktorá sa prispôsobí rozlíšeniu displeja, je v dnešnom on-line prostrední nutnosťou. Overiť si prístupnosť vašich stránok môžete prostredníctvom jednoduchého on-line nástroja – mobile friendly test v rozhraní Google Webmaster Tools. Jednoduchým zadaním URL vašej stránky ihneď zistíte, či je váš web responzívny.
Ak vaša stránka nezodpovedá moderným kritériám, nechajte si vypracovať ponuku na novú web stránku, ktorá bude aj do budúcnosti poskytovať všetky moderné funkcionality.