SEO služby

SEO služby

Linkbuilding – spätné odkazy

Spätné odkazy, patria medzi takzvané off-page faktory (SEO faktory), nenachádzajú sa priamo na stránkach, ale zvonku ovplyvňujú jej hodnotenie vo vyhľadávačoch. Linkbuilding možno voľne preložiť do slovenčiny ako budovanie spätných odkazov, teda odkazov vedúcich z iného webu na váš web.

Prečo budovať spätné odkazy

Hlavným dôvodom, prečo budovať spätné odkazy, je zlepšenie pozícií vo fulltextovom vyhľadávaní na kľúčové slová a tým zvýšenie návštevnosti webu. Dobre cielený a efektívne vykonávaný linkbuilding vedie k zvýšeniu konverzného pomeru, teda percentá používateľov, ktorí sa zmení na zákazníkov alebo vykonajú požadovanú akciu. Linkbuilding je preto dôležitou metódou pre budovanie vášho businessu, zvýšenie obratu a posilnenie značky čiže brandu.

Linkbaiting čiže linkbajting

Protipólom alebo skôr doplnením linkbuildingu je takzvaný linkbajting, teda podpora tvorby prirodzených odkazov.

Tvorba menších webov čiže mikrosite

Microsite alebo tiež mikrosite sú veľmi efektívnym typom linkbuildingu, ktorý vám umožní mať odkazy vedúce na váš web pod kontrolou.

Registrácia do katalógov

Na internete existuje mnoho katalógov webových stránok. Význam katalógov pomaly ale isto upadá a jednotlivé odkazy, ktoré z nich vedú tak nemajú príliš veľkú váhu. Avšak ich sila spočíva v tom, že môžete web zaregistrovať takmer do neobmedzeného množstva katalógov. Aj v tejto oblasti vám môžeme pomôcť. Pozrite si náš cenník na registrácia do katalógov.

No Comments

Post A Comment